Strona g??wna  

   O firmie
   Produkty
   Oferta
   Referencje
   Kontakt

 

Oczyszczalnie Hydro Cal

 Hydro Cal I Hydro Cal II

Hydro Cal III

Hydro Cal IV


 
1.  OGÓLNA INFORMACJA O SYSTEMIE
2.  PRZEZNACZENIA I ZAKRES STOSOWANIA
3.  ZASADA DZIAŁANIA
4.  OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA TECHNICZNA
5.  PRASA TAŚMOWA BELT PRESS


 
1.OGÓLNA INFORMACJA O SYSTEMIE

Konstrukcja napowietrzania kawitacyjnego Flotation (CAFR), opatentowana przez firmę HydroCal, jest prostym w obsłudze i konserwacji, wysokowydajnym systemem usuwania ciał stałych ze ścieków przemysłowych i gospodarki komunalnej. Pobór mocy największej jednostki wynosi zaledwie 4 kW. Zmniejsza koszt unieszkodliwiania odpadów o 40% - 90%. Skuteczność przy oddzielaniu zanieczyszczeń sięga 95%.

Każdy system CAF i prasa taśmowa Belt Press są tak zaprojektowane, aby łatwo można było dostosować rozwiązania do potrzeb i wymagań klienta. W swych koncepcjach stosujemy procedury komputerowego wspomagania projektowania CAD/CAM oraz optymalne rozwiązania jeśli chodzi o użytkowanie i konserwacje.
 
2.PRZEZNACZENIA I ZAKRES STOSOWANIA

Jest to idealne rozwiązanie oczyszczania ścieków w przemyśle mięsnym, spożywczym, drzewnym, papierniczym, produktów naftowych.

CAF automatycznie usuwa i oddziela tłuszcze, oleje, smary i zawiesiny. Redukcje BZT5, ChZT i pH. Konstrukcja niezależnej, prostokątnej jednostki oszczędza powierzchnię zabudowy, koszt instalacji i czas uruchomienia.

 
3.ZASADA DZIAŁANIA

Zasada działania opiera się na napowietrzaniu kawitacyjnym. Innowacyjny system CAF nie potrzebuje sprężarek, połączeń ciśnieniowych i łatwo zapychających się dysz wtryskowych przez co jest on prosty, niezawodny, oszczędny i wydajny.

Mikropęcherzyki powietrza otaczającego są tworzone przez naturalną próżnię, wytwarzaną za łopatkami wylotowymi aeratora kawitacyjnego, obracającego się z regulowana prędkością. Pęcherzyki przywierają do cząstek zanieczyszczeń, wynosząc je na powietrze, gdzie są zgarniane automatycznie za pomocą łopatek zgarniacza o napędzie łańcuchowym.
 
4.OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA TECHNICZNA

W celu zabezpieczenia przed szkodliwym wpływem środowiska zastosowano do konstrukcji, takie materiały jak:

- stal nierdzewna

- propylen

Silniki i łożyska są przystosowane do pracy w ciężkich warunkach. Podzespoły te zapewniają długą, bezobsługową i bezawaryjną pracę. CAF i prasa taśmowa Belt Press są wykonywane przy użyciu najnowszej technologii CNC.

 
5.PRASA TAŚMOWA Belt Press

Prasa taśmowa Belt Press jest rezultatem innowacyjnej pracy inżynierskiej, która ujawnia się w prostocie konstrukcji.

Wyeliminowano niepotrzebne i skomplikowane urządzenia. Nasza unikalna konstrukcja ze stali nierdzewnej, niewymagająca konserwacji i malowania, zapewnia długą i niezawodną pracę bez niebezpieczeństwa korozji.

Dodatkowe korzyści, takie jak:

- minimalny czas pracy operatora,

- niskie koszty eksploatacyjne,

- konstrukcja oszczędzająca miejsce,

- niskie wydatki kapitałowe,

czynią z prasy taśmowej atrakcyjną i wydajną inwestycję.

Charakteryzuje ją duża wydajność pracy przy bardzo prostej konstrukcji. Prasa Belt Press to pojedynczy pas. Przenosi on osad do pochylonej strefy odwadniania grawitacyjnego, a następnie w celu całkowitego odwodnienia, niesie go przez rolki pokryte neoprenem. Pas nie wymaga częstego mycia. Ze względu na konstrukcję powierzchni rolek jest on samonastawny, przez co eliminuje się przestoje na regulację zsuwnia pasa.

Produced by SUMAX 1997-2019